Menu

Menu

ForsideOtto FrelloFrelloOtto Frello Tour- Kunst i stor størrelse Otto Frello`s Plads Thomas Frello´s tale ved 100 år´s fødselsdagNyhederKalenderBo i OutrupFakta om OutrupProfileringsside om Outrup for tilflyttereBørnepasningErhvervsdrivendeHåndværker og HandelsstandsforeningenMøllegården.... Ældre i OutrupOutrup ErhvervsinvestOutrup SangenOutrup FondenUndervisningLokalhistorieForsyningsselskaberOutrup Udviklingsplan 2020 EgnshistorieKirke og religionAnnoncører her på sidenKollektiv trafikVarde KommuneFonde, foreninger, arbejdsgrupper mv. i lokalområdetIrma Damgaards klummer i Sognebladet 2001 - 2015FritidForeningerMælkestien gennem anlægget på 15 minutterMælkevejenOplevelsesbanken ComevisitOutrup Kultur & IdrætscenterVærd af se omkring OutrupOutrup SogneforeningBlaabjerg UdviklingsrådFritids-og ungdomsklub mv.Bibliotek/BogbusOutrup AntenneforeningGalleriBilleder fra begivenheder i OutrupGalleri Blåbjerg HKGalleri Outrup BoldklubGalleri Outrup GUBGalleri SpeedwayLokal sport frem til 1 oktober 2023Naturbilleder fra Outrup og omegnSognefilmLinks til videoer fra OutrupFrelloForsøgsgalleriKontaktBliv annoncør på denne sideNyheder og kalenderWebmaster
Outrup
Foto: Ole Frank Jessen

Konfirmation i Outrup og Lunde Kirker

Husk at hejse flaget for de unge mennesker

Vi glæder os til at fejre konfirmation 27. april i Outrup kirke og 4. maj i Lunde kirke, begge gange kl. 10.30.

Husk at hejse flaget

Hilsner og telegrammer mv. kan afleveres inden konfirmation på dagen, henholdsvis Outrup skole kl. 8.00 og Lunde forsamlingshus fra kl. 9.00.

 

 

Outrup kirke, 27. april 10.30

1. Anna Kirstine Hille-Lund, Dejrupvej 8

2. Asta True Christensen, Rottarpvej 4

3. Emma Toftgaard Kloster, Klintingvej 202

4. Frederikke Tofting Kristensen, Løftegårdsvej 40

5. Maise Varridsbøl Friis, Skyhedevej 73

6. Vanessa Laura Lipenska, Kløvbakken 44

7. Ahmad Rashid, Debelvej 52

8. Blazej Sebastian Górski, Vinkelvej 24

9. Johannes Willemoes Bæk, Kvongvej 31

10. Jonas Jarl Jensen, Græsvangen 6

11. Loui Østergård Carstensen, Vittarpvej 111

12. Mads Lund, Lundtangvej 141

13. Rass Roland Yanzon Feldberg, Storegade 40

14. Simon Beier Hansen, Torbølvej 30

 

 

Lunde kirke, 4. maj kl. 10.30

1. Cilke Lyhne Oster, Parkalle 53

2. Freja Amalie Birthe Andersen Sørensen

3. Josefine Lindholt Nielsen, Skolegade 5

4. Lea Michelle Beller, Degnevej 23

5. Maria Mouritsen Ravn, Kastkærvej 100

6. Olivia Victoria Kousgaard Jøker, Vesterbyvej 2

7. Sigrid Nygård Andersen, Frøstrupvej 121

8. Victoria Lundbek Kristensen, Gartnervænget 36

9. Viktoria Skødeberg Nielsen, Åstedvej 11

10. Frederik Anker Pedersen, Frøstrupvej 41

11. Niclas Søndergård Andersen, Parkvej 9

fredag 26 apr 2024 - Ole Frank Jessen
Vist: 1111 gange