Menu

Menu

ForsideNyhederKalenderBo i OutrupFakta om OutrupProfileringsside om Outrup for tilflyttereBørnepasningMøllegården.... Ældre i OutrupOutrup SangenOutrup FondenUndervisningLokalhistorieOutrup Udviklingsplan 2020 EgnshistorieKirke og religionKollektiv trafikVarde KommuneFonde, foreninger, arbejdsgrupper mv. i lokalområdetIrma Damgaards klummer i Sognebladet 2001 - 2015FritidForeningerMælkestien gennem anlægget på 15 minutterMælkevejenOplevelsesbanken ComevisitOutrup Kultur & IdrætscenterVærd af se omkring OutrupOutrup SogneforeningBlaabjerg UdviklingsrådFritids-og ungdomsklub mv.Bibliotek/BogbusOutrup AntenneforeningErhvervErhvervsdrivendeHåndværker og HandelsstandsforeningenOutrup ErhvervsinvestForsyningsselskaberAnnoncører her på sidenGalleriBilleder fra begivenheder i OutrupLokal sportNaturbilleder fra Outrup og omegnOtto FrelloSognefilmLinks til videoer fra OutrupForsøgsgalleriKontaktBliv annoncør på denne sideMidlertidig webmasterNyheder og kalender
Outrup
Foto:

50 års jubilæumsreception Outrup Speedway Klub

Nye klublokaler indviet

I forbindelse med klubbens 50 års jubilæum, var der til aften en jubilæumsreception/sammenkomst for klubbens medlemmer og frivillige hjælpere.

Efter velkomst af formand Kenn Nielsen var der spisning og hygge for de 90 fremmødte.

Arrangementet var samtidig en slags indvielse af  klubbens nye klublokaler, der er blevet opført hen over vinteren.

Se billeder her

 

torsdag 18 maj 2023 - Ole Frank Jessen
Vist: 409 gange